Overslaan en naar de inhoud gaan

Forum

Vraag m.b.t. weeskamer Dordrecht

Dag allemaal,

Weet iemand meer over de weeskamer in Dordrecht? Werd je daar ingeschreven enkel en alleen als je een wees was/werd of was dit een soort verzekering mochten de ouders komen te overlijden?

Kan dit iets zeggen over de socio-economische achtergrond en/of over de geloofsovertuiging?

Ik hoor graag als iemand hier meer over weet.

Mvg

Timon

Reacties (3)

Otto Vervaart zei op ma, 01/20/2025 - 16:52

Beste Timon, toevallig speelt er hier ook een vraag met bronnen van de Delftse weeskamer. Josje Schnitzeler verdedigde recent het proefschrift Financial care for the vulnerable : Rise and decline of Holland orphan chambers (Universiteit Utrecht 2022; online, https://dspace.library.uu.nl/bitstream/handle/1874/420533/PS_Josje_Schn…). Zij plaatst Hollandse steden in een breder perspectief. Dordrecht wordt regelmatig genoemd, al is er geen apart hoofdstuk over. Bij de literatuurverwijzingen is vast het nodige te vinden.

Ouders konden desgewenst in hun testament zorgbepalingen voor hun minderjarige kinderen opnemen zodat zij niet onder de voogdij van de weeskamer hoefden te vallen.

Timon zei op di, 01/21/2025 - 20:32

Ontzettend bedankt Otto

Reageer op dit bericht

De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.
Slechts één bestand.
10 MB limiet.
Toegestane types: png gif jpg jpeg.