Forum
Reacties (3)
Beste Joost,
Ik zie dat je intensief bezig bent met de familie van kenau Simonsdr. Er zijn een aantal uitvoerige biografieën van haar op internet te vinden.
Die zul je allemaal wel kennen. Ik heb er nog een uit een herdenkinsgboekje van de belegering van Haarlem in 1573, getiteld 'Men sagh Haerlem bestormen'. daarin een hoofdstuyk van twaalf pagina's over Kenau. Als je interesse hebt, wil ik je dat wel sturen. Stuur dan even een e-mail naar postbus000@hotmail.com
Hier de transcriptie van je laatse verzoek:
zijnen oome ter eenre, ende d'eerbare Grietgen Nannincxdochter
als bruydt, geassisteert bij Kenouwe Symonsdochter, weduwe van
Nanninck Garbrantsz, haeren moeder, ende Gerbrant Nannincx,
haeren broeder, mitsgaders bij Claes ende Auwel Garbrants-
zoonen, haere oomen ende voogden in desen, ter andere zijde, ende verclaerden
Beste Geert,
dank voor de reactie. Ik zal je een e-bericht sturen naar het aangegeven adres.
Ik ben inderdaad bezig met de familie Hasselaer. Een dochter van de jongste zuster van Kenau Katherina, Guerte is getrouwd met Jan Jacobsz Schout, vroedschap en scheepsbouwer te Haarlem. In de akte van huw. vw. uit 1584 wordt Ermgard Symonsdr, Kenau Symonsdr. en Pieter Dircksz vermeld en hun relatie tot Guerte. In mijn familieonderzoek probeer ik de ascendenten te vinden van Jan Jacobsz en Cornelis Jacobsz Schout, zijn broer en eveneens scheepsbouwer te Haarlem.
Ter informatie.
Hier een link naar een stukje over Kenou Simonsdochter in Arneklanken van december 2000 over haar verblijf in Arnemuiden.
http://www.arnehistorie.com/Artikelen-Bekende-personen-ak/kenau-simonsdo...
en hier haar inschrijving in het poortersboek van Arnemuiden op 7 augustus 1574 of 1575, met een vraagteken over haar naam.
https://www.zeeuwsarchief.nl/maisi_ajax_proxy.php?mivast=239&mizig=862&m...
Chris.
transcriptie verzoek 2